DraMix Çelik Tel

Dramix ® Çelik Tel ; Kanca uclu soğuk çekme yöntemi ile üretilen,betonda eğilme ve çekme mukavemetini arttırarak çatlamayı azaltan, çelik tel malzemedir.

Kanca uclu Dramix ® çelik beton teli endüstriyel beton dökümlerinde .,mekanik atölye döşeme betonları,okullar,depolar,antrepo döşeme şapları,üretim tesisleri otopark şap ve betonları,alışveriş merkezleri gibi hafif,orta ve ağır trafiğe maruz kalıcak zemin beton dökümlerinde,düşey perde ve duvar betonu gibi beton uygulamalarında, temel betonu dökümlerinde,su deposu,yüzme havuzu gibi beton dökümlerinde ince şap uygulamalarında kullanılır.Kanca uclu çelik beton teli ,beton dökümünden en az 5 dakika önce beton mixerinin içene dökülerek homojen karışım seviyesine gelinceye kadar karıştırılır.

Tutkallı Mix Çelik Tel
tutkallı dramix çelik tel

Mix Çelik Tel Betona Ne Kadar Atılır

Kanca uclu mix çelik teli 1 m3 beton ve harç içersine betonun kullanım maksadına göre 10 kg ile 50 kg arası atılabilir.Hafif yük ve sirkülasyona sahip otopark zemin betonu için betona atılabilecek mix çelik tel miktarı 10 ile 15 kg iken ağır yüke maruz fabrika zemin betonu için bu miktar 1 m3 betona 30 kg mix çelik tel atılmasını gerektirir.

Mix Çelik Tel Genel Özellikler

Ambalaj : 20 kg lık kraft torba.
Görünüm: Gri renk ondüla formunda kanca uçlu çelik tel
Tehlike Sınıfı: Yok

Kanca Uçlu Beton Katkısı Mix Tel Uygulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kanca uclu çelik beton teli endüstriyel şap betonlarında kullanılacak ise şap kalınlığına uygun tel ebatı seçilmelidir.
  • Yüzey parlatma veya epoksi uygulaması yapılacak şap betonlarında PP Beton Elyafı kullanılması önerilir.
  • Betonlarda çelik tel kullanılması durumunda (özellikle perde betonlarda)vibrasyon yapılması çok önemlidir.
  • Beton katkısı olarak mümkünse tutkallı tellerin tercih edilmesi gerekir.Kanca uçlu tutkalsız beton için çelik teller kullanılacaksa miksere yavaş yavaş atılması çok önemlidir.
  • UYARI : BETONDA ÇELİK TEL FİBER KATKILARIN KULLANILMASIYLA BETONARME SİSTEMLERİN ANA DONATI YOĞUNLUĞU AZALTILAMAZ

Tutkalsız Mix Çelik Tel
Tutkalsız beton teli 6 lık

Dramix ® Çelik Tel 3D - 4D - 5D Grafik
Dramix 3d-4d-5d

Beton Harcında Mix Çelik Tel
Beton dramix teli